O akcji

Co chcemy zrobić

Nasza akcja ma zwrócić uwagę na problem psychologiczny zerwanych więzi. Wiele osób poróżniło się ze sobą w przeszłości i chciałoby do siebie zadzwonić na święta, ale nie ma odwagi lub odczuwa lęk przed tym, jakby to zostało przyjęte.
Chcemy zatem zachęcić do tego, żeby te święta – mimo prawdopodobnego dystansu fizycznego – stały się okazją do przerzucenia mostów tam, gdzie zostały kiedyś zerwane.

Dlaczego to ważne?

Wielu z nas powiedziało bliskim w emocjach kilka słów za wiele.
Te osoby nie miały siły, by poradzić sobie ze zranionymi uczuciami,
ale czułyby się lepiej, gdyby usłyszały, że wciąż dla tej drugiej strony – przyjaciela, członka rodziny – coś znaczą. W stosunku do bliskich nasze oczekiwania są największe – kiedy nas zawodzą, boli najbardziej. Czasem nie mamy siły po latach wznieść się ponad ten ból.

Wiele osób w Polsce żyje w pojedynkę. W takiej sytuacji świąteczna samotność jest szczególnie odczuwalna.

Wiele osób poróżniło się w wyniku ostatnich wydarzeń politycznych.

Nasz główny cel

Uświadomić, że wiele osób czeka na ten jeden telefon od kogoś bliskiego i przełamać tę barierę. Kiedy nie można przełamać się opłatkiem, można po prostu się przełamać, zadzwonić i wznieść się przez chwilę ponad stare okopy. Chcemy przełamać dystans – choćby przez zwykłe życzenia. Dzięki temu małemu krokowi nasze życie i życie innych staje się lepsze.
Kiedy zmniejszamy poziom napięcia, kiedy z kimś chwilę pogadamy, albo kiedy otrzymamy telefon od osoby, która wydawała się odcięta od naszego życia – zwłaszcza od przyjaciół czy członków rodziny – to nawet święta w izolacji będą wydawały się lepsze.

Nasi eksperci pokazują w jaki sposób możemy sami przełamać się i zadzwonić na święta.

Czego ludzie żałują?

Wśród rzeczy, których ludzie najczęściej żałują, znajdują się takie:

  • żywili urazy do ludzi, zwłaszcza bliskich
  • nie umieli przebaczyć
  • byli niedostatecznie wdzięczni
  • skrzywdzili bliską osobę i nie przeprosili za to nigdy